Bądź na bieżąco, zasubskrybuj aktualności OpenKM

Aplikacja do weryfikacji wersji rysunku konstrukcji online

Napisane przez Pedro Perez 11 grudnia 2020 roku

Czy wiedziałeś, że duże firmy budowlane mogą ponosić znaczne opóźnienia i dodatkowe koszty w wyniku budowania z nieaktualnymi wersjami rysunków?

Obecny scenariusz dużych projektów budowlanych charakteryzuje się bardzo wąską marżą kosztową oraz obarczony jest ogromnymi karami za opóźnienia, w których błąd może uniemożliwić realizację projektu w przyjętego budżetu kosztowego i harmonogramu.

Jednym z najczęstszych problemów na etapie budowy projektu jest trudna kontrola wersji setek rysunków drukowanych na miejscu.

Ze względu na kazuistykę i specyfikę samych projektów, często zdarza się, że zgłaszane są aktualizacje tego samego rysunku. W miarę postępu prac ostatnią wersją jest tą, która zastępuje wszystkie poprzednie. Z drugiej strony w projekcie uczestniczy wiele osób, które w taki lub inny sposób wykorzystują te wydrukowane rysunku w swojej codziennej pracy nad projektem od klienta, kierownictwa, inżynierów i kierowników działalności po kierowników zespołów, mijając wszystkich podwykonawców. Biorąc pod uwagę ciągle wydawanie „najnowszych wersji” każdego rysunku, konieczne jest sprawdzenie, czy wszystkie strony pracują z najnowszą jego wersją.

Wystarczy jedno kliknięcie

Dzięki aplikacji do weryfikacji wersji rysunków konstrukcyjnych możesz natychmiast sprawdzić jednym kliknięciem, czy wersja drukowanego rysunku jest najnowsza, czy nie. Mając najnowszą wersję aplikacji bezpieczeństwa budynku, unikasz w ten sposób dodatkowych kosztów i opóźnienia.

Nowa aplikacja działa poprzez przechwytywanie kodu QR wstawionego wcześniej do rysunku podczas fazy edycji. Oprogramowanie do zarządzania dokumentami OpenKM łączy się z jego wersją.

Po zeskanowaniu kodu QR aplikacja sprawdza za pośrednictwem oprogramowania do zarządzania dokumentami OpenKM, czy jest to ostatnia wersja rysunku, pokazując na ekranie komunikat potwierdzający w kolorze zielonym lub ostrzeżenie w kolorze czerwonym.

Dzięki aplikacji do weryfikacji wersji rysunków konstrukcyjnych online w łatwy, szybki i niezawodny sposób zredukujesz ryzyko ewentualnych dodatkowych kosztów i utratę czasu w wyniku błędów wynikających z wykorzystania z przestarzałych wersji rysunków konstrukcyjnych, uzyskując tym samym przewagę konkurencyjną na rynku. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji rysunku i unikaj opóźnień i dodatkowych kosztów.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, nie wahaj się z nami skontaktować.

Skontaktuj się z nami

WaySoft sp. z o.o.