Bądź na bieżąco, zasubskrybuj aktualności OpenKM

Szkolenie z wdrożenia systemu zarządzania dokumentami

Ana Canteli

Napisane przez Anę Canteli, 26 marca 2021 r.

We wszystkich witrynach internetowych poświęconych rozwiązaniom do zarządzania dokumentami i specjalistycznych publikacjach znajdziemy artykuły, broszury i aktualności, które mówią o korzyściach i zaletach tego oprogramowania. Nie ma w tym nic złego. Systemy zarządzania dokumentami są użyteczne, ponieważ mogą przynieść korzyści każdej organizacji, administracji publicznej czy podmiotom prywatnym, niezależnie od sektora, w którym działają.

Jednocześnie mówi się o wykorzystaniu oprogramowania do zarządzania dokumentami. Uzyskane działanie będzie wprost proporcjonalne do stopnia wiedzy organizacji na ten temat. To jest coś, co pomoże im od samego początku, na przykład określić, czy potrzebują wdrożenia elektronicznego systemu zarządzania dokumentami, czy nie. Czy ich firma pracuje z dużą ilością dokumentów? Czy większość z tych dokumentów jest w wersji papierowej? Czy ręczne procesy zarządzania dokumentami spowalniają biznes? Jak zarządzać bezpieczeństwem informacji? Zadając te pytania okaże się, czy organizacja posiada wystarczający kapitał intelektualny, aby zidentyfikować zagrożenia lub możliwości poprawy i rozważyć szereg alternatyw.

Należy jednak pamiętać, że jeśli nie będzie kultywowana wiedza multidyscyplinarna, firma prędzej czy później zostanie dotknięta sytuacjami, które mogą spowolnić jej zdolność do reagowania. Do takich sytuacji, istnieją rozwiązania outsourcingowe. W rzeczywistości w OpenKM jesteśmy przyzwyczajeni do towarzyszenia naszym klientom w procesach wdrażania systemu zarządzania dokumentami każdej firmy lub administracji publicznej, ponieważ wewnętrznie każda organizacja jest inna. Jeśli zechcą, możemy również zaoferować usługi doradcze w zakresie rozwoju i dostosowania Państwa potrzeb.

Ci, którzy posiadają już jakąś wiedzę o platformie OpenKM, wiedzą, że nasz system zarządzania dokumentami ma niezbędne zasoby do ukończenia i rozwoju instalacji z całkowitą autonomią (patrz https://docs.openkm.com/kcenter/). Oprócz korzystania z innych zalet, takich jak kompatybilność z wieloma bazami danych i przejrzysta integracja z narzędziami komputerowymi już wdrożonymi w firmie lub administracji publicznej. Aby zapewnić solidniejsze doświadczenie, w Akademii OpenKM oferujemy szkolenia dla różnych grup beneficjentów. Uzupełnieniem naszej platformy e-learningowej jest Kurs Konsultanta stworzony we współpracy z Wyższą Szkołą Archiwów i Zarządzania Dokumentacją Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie.

Dzięki temu programowi szkoleniowemu osoby odpowiedzialne za planowanie systemu zarządzania dokumentami będą miały wiedzę i umiejętności niezbędne do pomyślnego zaplanowania projektu zarządzania dokumentami.

Aby przystąpić do programu Consultant, nie jest konieczna wcześniejsza wiedza z zakresu zarządzania dokumentami elektronicznymi czy bezpieczeństwa informacji. Beneficjenci będą mieli 12 tygodni na ukończenie programu szkoleniowego, którym mogą dowolnie zarządzać w tym okresie. Będą mogli zapoznać się i pobrać lekcje, zorganizowane według modułów, samouczków, filmów objaśniających, dostępu do bibliografii i innych interesujących zasobów.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli wsparcie wyspecjalizowanego personelu w zarządzaniu dokumentami poprzez samouczki.

Po ukończeniu kursu oraz egzaminu wielokrotnego wyboru beneficjenci uzyskają tytuł certyfikacyjny Konsultanta OpenKM. W wyniku realizacji programu szkoleniowego beneficjenci będą mogli akredytować:

  • Poznane zasady i standardy zarządzania dokumentami,
  • Umiejętność projektowania modelu zarządzania dokumentami,
  • Wiedzę pozwalająca na odpowiadanie na pytania dotyczące charakterystyki funkcjonalnej i technicznej OpenKM,
  • Autonomiczne przeprowadzanie podstawowych i zaawansowanych demonstracji w systemie zarządzania dokumentami OpenKM,
  • Zapewnienie szkolenia użytkownikom końcowym oprogramowania OpenKM,
  • Wspieranie administratora i dewelopera w parametryzacji systemu zarządzania dokumentami.

W ten sposób członkowie organizacji, tacy jak kierownicy projektów, technicy ds. elektronicznego zarządzania dokumentami, bezpieczeństwa informacji czy sprzedawcy, będą mieli podstawową wiedzę i teoretyczne koncepcje zarządzania dokumentami w zakresie:

  • Projektowana i wdrożenia systemu zarządzania dokumentami.
  • Części składających się na system zarządzania dokumentami.
  • Zastosowania i zarządzanie na platformie E.D.R.M.S, w szczególności w OpenKM.

Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci więcej informacji na temat naszej oferty szkoleniowej.

Skontaktuj się z nami

WaySoft sp. z o.o.

OpenKM in 5 minutes!